جزییات انتخاب رشته مجازشدگان آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۱

نوشته شده توسط

مدیریت سایت

1401-03-31

هم‌زمان با اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۱، جزییات انتخاب رشته برای مجازشدگان از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد.

هم‌زمان با اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۱، جزییات انتخاب رشته برای مجازشدگان از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد.

بر این اساس، آن دسته از افرادی که براساس محتوای کارنامه مذکور مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی در این آزمون شده‌اند، لازم است براساس مفاد این اطلاعیه نسبت به دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره ۲) و همچنین تکمیل فرم انتخاب رشته‌های اینترنتی خود در موعد مقرر به ترتیب زیر اقدام نمایند.

زمان انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته

۱- دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره ۲) این آزمون که شامل شرایط، ضوابط و ظرفیت پذیرش رشته‌ها می‌باشد، از روز سه شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ در درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان قابل دریافت است.

مهلت انتخاب رشته مجازشدگان

۲- به متقاضیان مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی توصیه می‌شود ابتدا نسبت به مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره ۲) اقدام نموده و با توجه به نتیجه اعلام شده در کارنامه اعلام نتایج اولیه، کدرشته محل‌های مورد نظر خود را استخراج و به ترتیب علاقه مرتب نموده و پس از آن در فرم پیش‌نویس (نمونه‌ای که به همین منظور در دفترچه راهنمای شماره ۲ قرار دارد) درج نمایند و پس از اطمینان از صحت رشته محل‌های انتخابی خود، از روز چهار‌شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ لغایت ساعت ۲۴:۰۰ روز شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۴/۰۴، با وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری، شماره شناسنامه و یا کد رهگیری که در پایان ثبت‌نام اولیه توسط سیستم به متقاضی داده شده است (درج این اطلاعات برای ورود به برنامه انتخاب رشته ضروری می‌باشد) نسبت به ثبت کد رشته محلهای انتخابی (حداکثر تا ۱۰۰ کدرشته‌محل) و تکمیل فرم مذکور اقدام نمایند. پس از تأئید نهایی رشته‌های انتخابی توسط متقاضی، رسید توسط سیستم در اختیار وی قرار داده خواهد شد، در غیر این صورت انتخاب رشته آنان تکمیل نگردیده است.